Sokol Podlesí - FC Jílové dorost

01.06.2015 09:54

2 : 0 (1:0)

Tři kola před koncem soutěže, již zachráněni, jsme jeli na horkou půdu na předměstí Příbrami, na hřiště čtvrtého celku tabulky Sokolu Podlesí. Zápas se nám bohužel křížil jak s utkáním PFA, tak se zápasem Kostelce a tak jsme jeli v improvizované sestavě, bez jediného staršího dorostence. Soupeř byl samozřejmě výrazně fyzicky vyspělejší a tak zápas po velkém boji, nakonec skončil vítězstvím domácích. Do zápasu domácí vlétli ve velkém stylu, prvních 10 minut jsme byli jako v lisu na citrusy, ale se štěstím jsme i s pomocí dvou břeven, odolali a poté začali vystrkovat růžky. Domácí se jen těžko srovnávali s naší kombinační hrou, kluci v těchto fázích zápasu měli ještě dostatek sil a jejich pohyb bez míče a série krátkých rychlých přihrávek z domácích hráčů dělala dost často pouze statické pozorovatele. Bohužel, však koncovka i přes několik velmi dobrých příležitostí, nebyla dostatečně důrazná a tak jak už to bývá, udeřilo na druhé straně. Domácí nakopli dlouhý pas za naši obranu, kde se ho zmocnil domácí útočník, běžel sám na Martina, vystřelil, Martin skvěle vyrazil míč na roh a rozhodčí k údivu naprosto všech odpískal penaltu. Marné byli bouřlivé protesty i omluvy domácí lavičky, že s tím nemají nic společného, marné bylo i očekávání, že domácí "penaltu" sportovně kopnou do autu, domácí za nerozhodného stavu darem od rozhodčího nepohrdli a nekompromisně proměnili na 1:0. Kluci ale až do konce poločasu pokračovali v dobrém výkonu a domácí borce fotbalově přehrávali, bohužel dnes v koncovce nebyl náš den.

O poločase jsme udělali jediné možné dvě změny a do utkání vstoupil poprvé i další starší žák, naše nová posila Michal a tak to byl v této sezoně již devátý starší žák, který si zahrál krajský přebor dorostu, což je naše největší letošní vítězství a obrovský úspěch i velký závazek do budoucnosti. Utkání se ale druhou půli již odehrávalo zejména v režii domácích, naši kluci již nedokázali navázat na dobrý výkon v první půli, hra trpěla malým pohybem i nasazením a hlavně velkým množstvím nevynucených chyb v kombinaci a nepřesnými přihrávkami. Na stranu druhou dnes velice dobře fungovala celá obrana v čele se skvělým Martinem Šmejcem v bráně a tak jsme až do 82. minuty drželi stále stav, který nám dával naděje. Poté se bohužel rozestoupil střed zálohy, domácí záložník měl plno prostoru na pěknou ránu k tyči, kterou tygřím skokem opět zneškodnil Martin a dokázal balon vytěsnit do strany, kde však nechal Sajtna bez své reakce doklepávat do brány "svého hráče" a tentokrát se již síť za zády bezmocného Martina rozvlnila a bylo to 2-0.  Kluci se ještě vzepjali k poslednímu náporu, kopali sérii rohů a v obrovské příležitosti se ocitl Kuba Maroušek, ale bohužel trefil jen břevno a tak tragický rozhodčí zápas raději ukončil a domácí berou tři body. Za druhý poločas a jeden férově vstřelený gól asi zaslouženě. Nás čeká příští týden poslední domácí zápas proti Mníšku a po něm zasloužené oslavy záchrany soutěže.