Dechy den čtvrtý

Po předchozích dvouch dnech, kdy kluci na hřišti předvedváděli neuvěřitelné věci , jsme nastoupili do zápasu proti mužstvu, které skončilo ve druhé skupině na  čtvrtém místě a pokud jsme chtěli hrát ještě jeden zápas navíc, museli jsme zvítězit. Kluci tentokrát do zápasu vstoupili bojovně, byla na nich vidět snaha odčinit své předchozí výkony a i přesto, že na některých stále byla znát zbytečná nervozita, dokázali jsme soupeře přehrát a zaslouženě zvítězit 4:1 po brankách Popiho, Šimona, Kryštofa a z penalty Kuby Marouška.

Kluci měli obrovskou radost, spadla z nich nervozita a v zápase o 7. místo jsme hráli proti mužstvu ze skupiny se kterým jsme předchozí den 0:2 prohráli.

Zápas tentokrát vypadal úplně jinak, než předchozí, kluci se soupeři vyrovnaliv bojovnosti a zápas byl , zejména díky terénu  bojem ve středu pole s pouze několika málo šancemi na obouch stranách. Bohužel asi 5 minut před koncem domácí francouzi přeci jen utekli stoperům a dali gól na 1:0. Kluci ale zápas nepoložili, domácí zmáčkli a vynutili si několik standartních situací z nichž jednu krásně Šimon proměnil a minutu před koncem zaslouženě vyrovnal na 1:1. A drama šlo až do penalt, v nichž jsme bohužel prohráli 3:4, kdy naše penalty proměnil Kuba Maroušek,Popi a Mára Štrach a naopak neproměnili Šimon s Kryštofem. Někteří kluci to obrečeli, ale vůbec nebylo proč, penalty jsou vždy loterie a je úplně jedno zda skončili sedmí, či osmí. Pro nás byl mnohem důležitější výkon, za který se stydět nemuseli.

Ihned na to,šli naši kluci na přátelský zápas proti mladším žákům místních Dechy,kdy Kuba Maroušek chytal soupeři a Šimon dělal trenéra. My s Pavlem jsme se bavili opřeni o klandr :-)... Po první půli jsme prohrávali 0:3, kdy kluci neproměnili celou řadu šancí a asi šikovné domácí trošku podcenili. Ve druhé půli kluci zapnuli na vyšší stupeň a dokázali alespoň vyrovnat na 3:3. Zápas to byl ale oboustraně velmi pohledný a domácí kluci ukázali skvělou technickou připravenost.

No a šlo se na finále , ve kterém nastoupila Lokomotiva Vltavín proti Nevers, kluci fandili jako diví, ale Nevers zvítězili, asi zaslouženě 1:0, kdy gól dala jejich největší hvězda, a dle mého i nejlepší hráč turnaje, černá gazela :-), se kterým se kluci spřátelili, a doufejme, že i něco okoukali :-).

Skvělý turnaj byl zakončn krásným závěrečným rituálem, dostali jsme vzpomínkovou bronzovou plaketu a krásný pohár za umístění. Zejména však kluci nabrali nové zkušenosti a myslím, že to pro ně byl skvělý zážitek na který jen tak nezapomenou.