Přátelské utkání k 90. výročí založení klubu

FC Jílové - SK Slavia Praha

2 : 5 (0:1)

Na přátelský zápas v rámci oslav 90ti let klubu jsme si pozvali nejtěžšího možného soupeře s největším a nejslavnějším fotbalovým jménem v republice.
Na zápas se kluci i trenéři moc těšili, leč jsme se obávali předpokládaného debaklu, přeci jen naprostá špička nejvyšší žákovské soutěže, proti odchovancům regionálního klubu, dával tušit veliký výkonnostní rozdíl.
Leč na hřišti vše velmi dlouho vypadalo zcela jinak a my jsme ze zápasu i přes konečnou porážku, rozhodně neodešli na štítě.
Před zápasem nás provázeli velké problémy se sestavou, když nám chybělo velké množství borců ( Pluhař,Maroušek,Cienciala,Mucks,Půlpán a Hudec) a tak jsme lepili sestavu posilami z ročníku 2001, kteří ovšem měli v nohách 60 minut proti Bohemians 1905. Slavia kompletně s ročníkem 2000, my tři kluky ročníku 1999, čtyři ročníku 2000 a čtyři 2001.
Zápas jsme začali sebevědomě. Po celé utkání jsme hráli svou kombinační hru a kdyby si soupeři v prvních 20ti minutách vyměnili dresy, tak by to nikdo nepoznal. Prostě jsme Slavii přehrávali, víc jsme drželi míč a naše hra snesla nejpřísnější měřítko.
Navíc pokud by nebyl rozhodčí přespříliš benevolentní, tak jsme ve druhé minutě kopali penaltu a hráli proti oslabenému soupeři-faul zezadu ve vápně na unikajícího Popelku, který se řítil sám na brankáře Slavie, to měla být jasná červená a penalta. Rozhodčí se však zalekl a faul vytáhl nepochopitelně z vápna.
Naši kluci ukázali, že prostě fotbal hrát umí a dokud měli sílu, tak Slavii přehrávali a byli mu více než vyrovnaným soupeřem. Slavia však ukázala v čem je její síla a v první půli se jí podařil jeden roh ze kterého se ujala vedení a my své příležitosti neproměnili. Zápas se postupně začal otáčet díky možnosti střídání pražského velkoklubu. Našim klukům prostě začali čím dál víc ubývat síly a čerství borci Slavie tím získávali půdu pod nohama.
Ale ani ve druhé půli jsme zbraně nesložili a i přes stále se zvyšující tlak soupeře jsme se dokázali prosadit a to i gólově.
Bohužel výsledek se rozhodl na začátku druhé půle, kdy Slavia během chvilky potrestala dvě naše chyby a utekla na rozdíl třech branek.
Naši kluci se ale nesložili, dál hráli svou hru a odměna se dostavila v podobě dvouch gólů za zády nejlepšího českého brankáře v této věkové kategorii Matěje Svítila. Nejdříve snižoval Pavel Janošov po nahrávce Popiho a poté Kryštof Kratochvíl proměnil pěkně přímý kop. Co na tom, že Slavia ještě dvakrát proměnila brejk, konečný výsledek 2 : 5, byl možná až příliš krutý, ale to není vlastně vůbec důležité.
Pro nás platí, že jsme proti špičkovému klubu předvedli svou hru a možná přinutili mladé trenéry soupeře k zamyšlení :-).
My trenéři jsme na naše kluky za předvedený výkon velmi pyšní. Škoda,že jsme nemohli kvůli dovoleným být kompletní, možná by se zrodilo i jedno velké výsledkové překvapení.